Ndërlidhjet

NEVADA- SHBA


Presidenti amerikan Xhorxh Bush, ka deklaruar se tërheqja e forcave të Shteteve të Bashkuara nga Iraku, do të mundësoj që Lindja e Mesme të bie në duart e ekstremistëve dhe njwherwsh të rrezikohet siguria e Shteteve të Bashkuara. Bush, tutje ka tërhequr vërejtjen se në rast se Iranit i lejohet që të ketë bombë atomike, atëherë rrezikohet që Lindja e Mesme të futet nën ombrellën e holokaustit bërthamor.
XS
SM
MD
LG