Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane ka urdhëruar evakuimin e qindra mijëra pelegrinëve nga qyteti i shenjtë Qerbela, pas shpërthimit të luftimeve të ashpra nw kohwn e kremtës më të madhe shiite. Sipas raporteve të pakonfirmuara 25 persona janë vrarë dhe mbi 60 të tjerë janë plagosur, si pasojë e shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe personave të armatosur. Forcat irakiane të sigurisë kanë shpallur orë policore në këtë qytet të shenjtë.
XS
SM
MD
LG