Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Prishtinës është nisur për në Vjenë, ku nesër do të takohet me treshën ndërmjetësuese. Para nisjes, anëtari i delegacionit dhe lideri i partisë më të madhe opozitare në Kosovë, Hashim Thaçi tha se pala kosovare shkon në këtë takim unike dhe e bindur për përgjegjësinë e madhe që ka. Mëtutje, Thaçi u shpreh se pas dhjetë dhjetorit do të ketë vetëm proces të shpejtimit të njohjes ndërkombëtare të pavarësisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG