Ndërlidhjet

ZAGREB


Gjermania dhe Kroacia mbështesin pavarësinë e mbikqyrur për Kosovën, ashtu siç parasheh plani i Ahtisaarit, ka deklaruar në Zagreb, Ministri gjerman i mbrojtjes, Franc Josef Jung. Këtë deklaratë Jung e bëri pas takimit me homologun kroat, Berisllav Ronçeviq.
XS
SM
MD
LG