Ndërlidhjet

PRISHTINË


Përpjekjet e Serbisë për ta mbajtur Kosovën nën kontroll janë të papranueshme pas konfliktit të armatosur në vitin 1999, tha presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu. "Ju nuk mund t'i detyroni më shumë se dy milion njerëz të mendojnë ndryshe dhe të kthehen nën sundimin e shtetit me te cilin ata kanë luftuar", i ka deklaruar ai agjencisë AFP, duke shtuar se "vizioni ynë është ai i së ardhmes dhe i mbylljes së kapitullit të gjakderdhjeve dhe tragjedive që populli i ka përjetuar".
XS
SM
MD
LG