Ndërlidhjet

GJENEVË


Në prag të shënimin të ditës ndërkombëtare të të pagjeturve, Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq, apelon te bashkësia ndërkombëtare që të mbështesë financiarisht këtë institucion në mënyrë që të mund të zbardhë fatin e të të pagjeturve dhe tu ndihmoj familjarëve të tyre. Komiteti Ndërkombëtrar i Kryqit të Kuq me seli në Gjenevë, ka bërë të ditur se më shumë se 17 mijë persona evidentohen ende si të pagjetur nga luftërat në hapësirat e ish Jugosllavisë.
XS
SM
MD
LG