Ndërlidhjet

SARAJEVË


Agjencia Boshnjake e Hetimeve dhe Mbrojtjes (SIPA), ka bërë të ditur se ka arrestuar dy serb të bosnjës të dyshuar për krime lufte. Zyrtarë të SIPA-së thanë se të arrestuarit janë, Nexho Zheljaja dhe Gjorgjisllav Ashkraba . Që të dy dyshohen të kenë kryer krime lufte ndaj popullatës muslimane të Bosnjës në vitet 1992 –1995.
XS
SM
MD
LG