Ndërlidhjet

SHKUP


Plani i Kombeve të Bashkuara mbetet bazë për të ardhmen e Kosovës, thanë në Shkup ministrat e mbrojtjes të Gjermanisë dhe Maqedonisë.
"Ne u pajtuam që Plani i Ahtisarit është bazë e mirë, tha ministri gjerman Franc Jozef Jung për të shtuar se homologu i tij Llazar Elenovski është pajtuar se ndarje e Kosovës përgjatë vijave etnike do të ishte "hap i gabuar".
XS
SM
MD
LG