Ndërlidhjet

WASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka njoftuar sot, se kreu i Ushtrisë amerikane në Irak dhe diplomatë amerikan në këtë vend, do të dëshmojnë për luftën në Irak para kongresit më 11 dhe 12 shtator. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino, tha se Gjenerali David Petraeus dhe ambasadori Ryan Croker, do të flasin para të dyja dhomave para se Shtëpia e Bardhë t'ia dërgojw raportin legjislativit më 15 shtator.
XS
SM
MD
LG