Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia do të mbështesë ndarjen e Kosovës nëse për këtë pajtohen Prishtina dhe Beogradi, ka deklaruar ministri i jashtëm rus Sergej Llavrov.
"E ardhmja e Kosovës duhet të vendoset nga të dyja palët. Qëllimi i negociatave aktuale me ndërmjetësismin e treshës,ku përfshihen Rusia, SHBA dhe Bashkimi Evropian, është që tu ndihmojmë palëve që të arrijnë një marrëveshje të ndërsjellë.Ne do të mbështesim çdo marrëveshje që do të arrijnë ata",tha Llavrov gjatë një konference për shtyp në Moskë
XS
SM
MD
LG