Ndërlidhjet

MOSKË


Në samitin e ardhshëm SHBA-Rusi, i cili do të mbahet në fillim të shtatorit në Sidnej, një ndër temat e bisedimeve do të jetë edhe Kosova, bënë të ditur agjencia ruse e lajmeve Itar-Tas, duke u thirrur në press qendrën e Këshillit për siguri kombëtare të Shteteve të Bashkuara.Gjatë forumit aziato-paqësorit për bashkëpunim ekonomik, kryetarët Xhorxh Bush dhe Vlladimir Putin do të bisedojnë edhe për bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes kundëraketore , gjendjen në Iran dhe çështje tjera të natyrës ekonomike.
XS
SM
MD
LG