Ndërlidhjet

KABUL


Një sulmues vetëvrasës me bombë afër aeroportit të Kabulit ka vrarë së paku një ushtar afgan dhe ka plagosur disa të tjerë. Dëshmitarët thanë se sulmi ishte bërë ndaj grupit të ushtarëve që ndodheshin në pjesën ushtarake të aeroportit ndërkombëtar në Kabul. Nuk është e qartë se kush ka dorë në këtë sulm, por raportohet se militantët talibanë janë të dyshuar.
XS
SM
MD
LG