Ndërlidhjet

GAZA


Kanë shkallëzuar në dhunë protestat e organizuara nga përkrahësit e Fatahut kundër rivalëve të tyre, lëvizjes Hamas. Dhuna shpërtheu kur Hamasi filloi shpërndarjen e masës dhe rrahjen e demonstruesve.
Dëshmitarët okularë thanë se afro 20 veta janë plagosur, përfshirë dy gazetarë francezë dhe dy fëmijë.
Ishte kjo protesta më e madhe që kur Hamasi e mori kontrollin në Gaza në muajin qershor.
XS
SM
MD
LG