Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një propozim raport i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Irak, thotë se qeveria e kryeministrit Nuri al-Maliki është e zhytur në korrupsion dhe ka anuluar hetimet ndaj aleatëve të saj politikë. Radioja Kombëtare Publike e Shteteve të Bashkuara, duke u mbështetur në raport, tha se qeveria e zotit al-Maliki po dështon në ndaljen e zyrtarëve nga kryerja e vjedhjeve dhe se disa ministra duken se janë të paprekur për shkak të lidhjeve të tyre politike.
XS
SM
MD
LG