Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi se forcat e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara sot në disa operacione të ndara në Irak kanë vrarë tetë militantë të dyshuar, kanë arrestuar katër dhe kanë liruar nëntë irakianë, që prisnin proceset në gjyqet ilegale të udhëhequra nga al-Kaida.
XS
SM
MD
LG