Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia nuk do të tërhiqet nën "linjën e kuqe" të çështjeve që përfshijnë Kosovën dhe kundërshtimet ndaj planeve të Shteteve të Bashkuara për ndërtimin e sistemit mbrojtës anti raketor në Evropën Qendrore, tha sot ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov. "Ekzistojnë të ashtuquajturat çështjet e linjës së kuqe për Rusinë", tha ai dhe shtoi se Rusia "nuk do të dështoj të reagoj dhe të qëndroj në këtë pozicion deri në fund". Këto komente zoti Lavrov i bëri gjatë një fjalimi në Universitetin moskovit për marrëdhënie ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG