Ndërlidhjet

PRAGË


Kryeqyteti i Republikës së Çekisë, sot zyrtarisht hyri në garë për t'i organizuar Lojërat Olimpike verore në vitin 2016. Deklaratën e nënshkruan kryebashkiaku i Pragës Pavel Bem dhe kryetari i Komitetit Olimpik Milan Jirasek. Konkurentë tjerë në garë janë qytetet Chicago, Tokyo, Rio de Janeiro, Madridi dhe Doha.
Komiteti Olimpik do ta zgjedhë fituesin në 2009.
XS
SM
MD
LG