Ndërlidhjet

BAGDAD


Trembëdhjetë civil të vrarë e 25 të tjerë të plagosur, është bilanci i shpërthimit të një rakete bombë në perëndim të Bagdadit në një lagje të banuar me shiit, njofton policia irakiane. Ndërkohë, ushtria amerikane ka bërë të ditur se militantët kanë vrarë 6 ushtarë dhe plagosur pesë të tjerë në dy sulme të ndara në Irak. Armata thotë, se dy ushtarët e saj janë vrarë sot ndërsa katër të tjerët të martën.
XS
SM
MD
LG