Ndërlidhjet

DURHAM/NEW HAMPSHIRE


Aktori veteran i filmit në Holivud dhe ish senatori amerikan Fred Thompson, tha se do të përpiqet të fitojë nominimin e Partisë Republikane për zgjedhjet presidenciale 2008. Kështu, ai u bashkangjitet tetë kandidatëve republikanë, përfshirë dy favoritëve, Rudi Giuliani dhe Mitt Romney.
Thompson e bëri shpalljen, teksa 8 kandidatët tjerë po zhvillonin një debat televiziv.
XS
SM
MD
LG