Ndërlidhjet

KAMPI AL SALAM


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon tha se ka qenë i "shokuar dhe i përçmuar" nga vizita në kampin e refugjatëve në Darfur.
Mijëra sudenazë të zhvendosur i brohoritën kreut të organizatës botërore, kur ai u zotua se do t'u japë shtysë përpjekjeve për të sjellë paqe në rajonin e trazuar nga lufta.
XS
SM
MD
LG