Ndërlidhjet

MODENA


Në qytetin Modena të Italisë u bë ceremonia e varrimit e këngëtarit të njohur të operas, Luciano Pavarotti. Në këtë ceremoni morën pjesë edhe kryeministri dhe presidenti italian, burra shtetesh, yje të operas dhe të rok muzikës dhe mijëra dashamirë të këngëtarit operistik me famë botërore. Luciana Pavarotti vdiq të entjen në moshën 71 vjeçare.
XS
SM
MD
LG