Ndërlidhjet

VJENË


Ministreja e Jashtme e Austrisë Ursula Plasnik, sot i ka kritikuar pozicionet e Rusisë dhe të Shteteve të Bashkuara rreth statusit të ardhshëm të Kosovës, dhe ka paralajmëruar kundër krijimit të të ashtuquajturave "konflikte të ngrira" në Evropë.
"Tash është koha për të gjetur një zgjidhje", i tha ajo radios austriake. "Asnjë nga ato s'do t'u bashkangjitet Shteteve të Bashkuara apo Rusisë, por drejtimin e kanë kah Bashkimi Evropian", ka thënë Plasnik, duke aluduar në Kosovën dhe në Serbinë.
XS
SM
MD
LG