Ndërlidhjet

BERLIN


Statusi i ardhshëm i Kosovës dhe politikat e BE-së do të jenë disa ndër temat e takimit të kancelares së Gjermanisë Angela Merkel dhe presidentit të Francës Nicolas Sarkozy.
Dy udhëheqësit do të bisedojnë të hënën në afërsi të Berlinit, në kuadër të takimeve të rregullta dypalëshe.
XS
SM
MD
LG