Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nesër në Kongresin e Shteteve të Bashkuara do të fillojnë dëgjimet e komandantit të trupave amerikane në Irak dhe ambasadorit amerikan në Bagdad.
Gjatë dëgjimeve dy-ditëshe, gjenerali David Petraeus dhe ambasadori Ryan Crocker pritet të japin raportin për përparimin e bërë në Irak.
Pritet që gjenerali Petraeus të mbrojë strategjinë e presidentit Bush për rritjen e trupave amerikane në Irak, e cila është kritikuar nga Demokratët.
XS
SM
MD
LG