Ndërlidhjet

JERUSALEM


Në një rast që dukej i paimagjinueshëm të ndodhë në Izrael, policia sot njoftoi se ka zbuluar një celulë të neonazistëve të rinj izraelitë, që akuzohen për një sërë sulmesh ndaj punëtorëve të huaj, hebrejve fetarë, narkomanëve dhe homoseksualëve. Tetë migrantë nga ish Bashkimi Sovjetik janë arrestuar në disa ditët e fundit për ndërlidhje me të paktën 15 sulme, ndërsa i nënti njoftohet se ka braktisur vendin. Zëdhënësi i policisë izraelite Miki Rosenfeld tha se kjo është e para celulë e këtij lloji e zbuluar në Izrael.
XS
SM
MD
LG