Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një ushtar i Shteteve të Bashkuara që shërbente në kaudër të misionit paqeruajtës ndërkombëtar në Kosovë, KFOR, ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur në një incident të mbrëmshëm trafiku, njoftoi zëdhënësi i Shërbimit Policor të Kosovës, Veton Elshani. Incidenti ndodhi kur makina e tyre u përplas në fshatin Çagllavicë, afër Prishtinës. Zëdhënësi Elshani tha se civilët nuk ishin të përfshirë në këtë incident.
XS
SM
MD
LG