Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarë rusë të transportit, kanë bërë të ditur se janë vënë në kërkim të 6 anëtarëve të ekupazhit të helikopterit civil, i cili është zhdukur nga ekrani i kontrollit. Radio kontakti me ekuipazhin është humbur të dielën, deri sa helikopteri po fluturonte mbi qytetin idusrtrial Salekhard, rreth 2000 kilometra në verilindje të Moskës. Raportet thonë se moti i keq dhe dukshmëria e pakët, mund të kenë shkaktuar rrëzimin e helikopterit.
XS
SM
MD
LG