Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat ushtarake amerikane kanë pohuar se kanë vrarë 9 militant dhe kapur tetë të tjerë gjatë një bastisjeje në një lagje Shi'ite në Bagdad, bazë e fortë e armatës paramilitare të klerikut Moqtada al-Sadr.
XS
SM
MD
LG