Ndërlidhjet

NEW YORK/WASHINGTON


Në Shtetet e Bashkuara po shënohet 6 vjetori i sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhorxh Bush, dhe zëvendëspresidenti Dik Cejni me një minutë heshtje i kanë përkujtuar viktimat e sulmeve trreoriste të 11 shtatorit 2001.
Në Nju Jork anëtarë të familjeve të viktimave po vendosin kurora lulesh në hapsirën e qendrës së dikurshme Botërore të Tregëtisë, ndërsa që u lexuan edhe emrat e më shumë se 2700 viktimave të cilat vdiqën nga ky sulm terrorist.
Për sulmet në Nju Jork dhe Washington fajësohet rrjeti terroristë Al-Qaeda i Osama bin Laden-it.
XS
SM
MD
LG