Ndërlidhjet

TEL AVIV


Rreth 50 ushtarë izraelitë janë plagosur nga një raketë e shkrepur nga Rripi i Gazës. Prej tyre, 11 ushtarë janë plagosur rëndë. Disa nga ushtarët kanë qenë në gjumë në kohën kur raketa kishte rënë afër bazës stërvitore të ushtrisë izraelite në Rripin e Gazës. Përgjegjësinë për sulmin në bazën Zikkim e kanë marrë dy grupe militante, Xhihadi Islamik dhe Komiteti i Rezistencës Popullore.
XS
SM
MD
LG