Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe shpalli sot se do të paraqesë dorëheqje. Qeveria e tij ishte goditur nga një varg skandalesh financiare, në të cilat ishin të përfshirë disa ministra. Shinzo Abe u bë kryeministër i Japonisë para një viti dhe, pos tjerash, kishte premtuar ndërmjarrjen e reformave ekonomike.
XS
SM
MD
LG