Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Prishtina zyrtare nuk ka qëndrim tjetër për statusin e Kosovës përveç pavarësisë, dhe ky qëndrim është pa alternativë", ka thënë presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.
Sejdiu gjithashtu ka thënë se negociatat shtesë i konsideron si një shans për të kuptuar se janë shterë të gjitha mundësitë, në përputhje me nevojën që ka Kosova për të patur partneritetin e bashkësisë ndërkombëtare.
(Më gjërësisht në rubrikën Intervista)
XS
SM
MD
LG