Ndërlidhjet

MIRANSHAH/PAKISTAN


Trupat e Pakistanit, të mbështetura nga helikopterët dhe artileria, i kanë sulmuar pozitat e militantëve në afërsi të kufirit afgan, duke vrarë rreth 40 kryengritës.
Ushtria tha se ende po vazhdon operacioni kundër militantëve, i cili filloi të martën më 11 shtator në rajonin e Waziristanit jugor.
XS
SM
MD
LG