Ndërlidhjet

XHAKARTË


Autoritetet e Indonezisë e tërhoqën paralajmërimin e dytë për tsunamin, pasi një tërmet tjetër prej 6.6 shkallë të Rihterit e goditi ujdhesën Sumatra. Më herët, autoritetet lëshuan paralajmërim për tsunami, kur tërmeti me fuqi prej 8.2 shkallë të Rihterit e goditi rajonin e njëjtë. Raportohet se të paktën 9 njerëz e kanë humbur jetën dhe qindra janë plagosur.
XS
SM
MD
LG