Ndërlidhjet

VJENË


Policia austriake ka arrestuar 3 persona të dyshuar si militantë islamikë. Mininistri i punëve të Brendshme të Austrisë Gunther Platter, tha në një konferencë shtypi se të arrestuarit, dy burra dhe një grua, ishin në kontakt me rrjetin terrorist Al Qaeda, por nuk dha njoftime nëse kanë formuar ndonjë celulë terroriste.
XS
SM
MD
LG