Ndërlidhjet

XHAKARTË


Një varg tërmetesh sot përsëri tronditën ujdhesën Sumatra të Indonezisë, pas tërmetit të djeshëm prej 8.4 ballësh të Rihterit, që la të paktën 9 të vdekur dhe dhjetra të plagosur. Raportohet se shumë ndërtesa janë shembur në qytetin Padang në perëndim të Sumatrës, ndërsa ende nuk është lëshuar ndonjë paralajmërim për tsunami.
XS
SM
MD
LG