Ndërlidhjet

TEHERAN


Lideri suprem iranian, Ajatollah Ali Khamenei thotë se presidenti i Shteteve të Bashkuara dhe të tjerët, një ditë do të dalin në gjyq për "tragjeditë" e shkaktuara në Irak. Këto komente zoti Khamenei i bëri gjatë faljes së Xhumasë së parë të muajit të Ramazanit, një ditë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush akuzoi Iranin se jashtëzakonisht shumë po e pengon qeverinë e Irakut.
XS
SM
MD
LG