Ndërlidhjet

NJU JORK


Ish komandanti suprem i NATO-s, gjenerali Wesley Clark e ka mbështetur kandidaturën e senatores Hillary Clinton për presidente të Shteteve të Bashkuara. Ai i tha agjencisë AP se "senatorja Clinton ka përvojë dhe vlerësim të mirë për tu ballafaquar me sfidat që e presin". Wesley Clark ishte komandant suprem i NATO-s gjatë fushatës së bombardimeve të aleancës kundër forcave të Serbisë gjatë luftës në Kosovë, në kohën kur presidenti i Shteteve të Bashkuara ishte Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG