Ndërlidhjet

PRISHTINË


Anëtari i Ekipit Negociator të Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se e vetmja zgjidhje për statusin e Kosovës është pavarësia. "Për popullin e Kosovës dhe klasën politike e vetmja zgjidhje është shteti i pavarur i Kosovës", tha zoti Thaçi, duke e hedhur poshtë fuqishëm çfarëdo propozimi eventual për konfederatë me Serbinë.
XS
SM
MD
LG