Ndërlidhjet

SEUL


Zyrtarët jugkoreanë thanë se bisedimet e djeshme ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut ishin "shumë pozitive". Komentet pasuan vizitën 5-ditëshe të ekspertëve bërthamorë amerikanë, të cilët e vizituan reaktorin bërthamor në Yongbyon.
Në shkurt, Korea Veriore u dakordua ta çmontojë programin bërthamor të saj në shkëmbim për ndihma dhe garanca të sigurisë.
XS
SM
MD
LG