Ndërlidhjet

LAS VEGAS


Ish ylli i futbollit amerikan, O. J. Simpson është arrestuar në Las Vegas dhe ballafaqohet me disa akuza si i dyshuar për plaçkitje. Simpson u bë i njohur ndërkombëtarisht gjatë një procesi gjyqësor në vitet e 90-ta për akuzat se kishte vrarë ish gruan e vet dhe dashnorin e saj.
Me vendim gjyqësor Simpson atëherë u lirua.
XS
SM
MD
LG