Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon deklaroi sot se po punon intensivisht në zgjidhjen e disa çështjeve aktuale siç janë Kosova, Lindja e Mesme apo ngrohja globale. "Nuk kam iluzione se qoftë Lindja e Mesme, Kosova, Afganistani apo ndryshimet klimatike, do të zgjidhen brenda natës" tha zoti Ban dhe shtoi se "zgjidhja nënkupton rrugë të gjatë dhe punë të vështirë". Kto komente u bënë në një konferencë për gazetarë në Kombet e Bashkuara me rastin e fillimit të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.
XS
SM
MD
LG