Ndërlidhjet

MOSKË


Një zyrtar i lartë i Ministrisë së jashtme të Rusisë, ka tërhequr vërejtjen se Moska beson se çfarëdo bombardimi amerikan i Iranit do të jetë "gabim politik" dhe mund të ketë pasoja "katastrofale".
Alexandaer Losyukov nga Ministria e jashtme ruse mëtutje i tha gazetës Vremya Novosti se çfarëdo force e Shteteve të Bashkuara kundër Iranit do ta përkeqësoj situatën në Lindjen e Mesme dhe do të sjellë reagime negative nga bota myslimane. Shtetet e Bashkuara thonë se po vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes diplomatike lidhur me mospajtimet për programin bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG