Ndërlidhjet

PARIS


Rusia do të mund të obligohej që do të kontribuoj në zgjidhjen e "konflikteve të ngrira", përfshirë këtu edhe statusin e Kosovës, por do të kërkonte nga NATO-ja, që të shpallë moratorium në zgjerimin e mëtejshëm, shkruan sot e përditshmja parisiene "Le Mond".
Në këtë aspekt, çështja e Kosovës, sipas gazetës, "do të zgjidhej në bazë të ndonjë forme të pavarësisë, dhe me hyrjen më të shpejtë të Serbisë në BE dhe në NATO".
XS
SM
MD
LG