Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka shpallur sot Rripin e Gazës "entitet armik". Ky vendim, sipas raportimeve të agjencive të lajmeve, i lejon autiriteteve Izraelite që t'ia ndërpresin furnizimin me rrymë, ujë dhe karburante këtij territori, i vënë nënë kontrollë të Hamasit në qershor të këtij viti.
XS
SM
MD
LG