Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi se katër pjesëtarë të saj janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga një shpërthim afër patrullës së tyre në provincën Diyala, në Irak.
Ndërsa, në Bagdad, nga disa sulme janë vrarë të paktën 18 civilë dhe mbi 60 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG