Ndërlidhjet

UASHINGTON


Çështja e Kosovës dhe e ardhmja e saj, besohet që krahas Iranit dhe Irakut, të jetë temë diskutimi e ministrit të Jashtëm të Francës, Bernard Kouchner, në takimet e tij në Uashington me zyrtarët më të lartë amerikanë. Shefi i diplomacisë franceze sot takohet me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gates, ndërsa nesër me Sekretaren e Shtetit, Condoleezza Rice, dhe Këshilltarin për Siguri Kombëtare, Stephen Hadley.
XS
SM
MD
LG