Ndërlidhjet

MOSKË


Katër aeroplanë bombardues strategjikë janë duke bërë fluturime trainuese mbi Arktik dhe Oqeanin Atlantik, tha zëdhënësi i forcave ajrore të Rusisë. Aleksander Drobyshevsky tha se dy bombardues TU-95 MS do të patrullojnë gjerësinë gjeografike veriore mbi Arktik, ndërsa çifte të bombarduesve do të fluturojnë nga baza lindore në rajonin Amur për të kontrolluar pjesën lindore të Atlantikut.
XS
SM
MD
LG