Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kongresi Botëror i Hebrejve ka protestuar kundër mbajtjes së një tubimi neo-nazist në Serbi, dhe u kërkoi udhëheqësve serbë që ta ndalojnë marshin. "Mbetëm të llahtarisur kur mësuam" se tubimi i grupit neo-nazist Garda Nacionale do të mbahet në Novi Sad më 7 tetor, thuhet në reagimin drejtuar presidentit Boris Tadiç dhe kryeministrit Vojisllav Koshtunica.
Më 7 mars, grupi ultranacionalist Garda Nacionale mbajti një tubim kundër shkëputjes së Kosovës nga Serbia.
XS
SM
MD
LG