Ndërlidhjet

NJU JORK


Policia e Nju Jorkut e ka refuzuar kërkesën e presidentit të Iranit Mahmoud Ahmadinejad për të vizituar pikën zero të ish Qendrës Botërore të Tregtisë. Zyrtarët të policisë thanë se refuzimi u bë për shkak të punimeve aktuale në rikonstruimin e qendrës. Lideri iranian do të qëndrojë javën e ardhshme në Nju Jork, në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.
Irani dhe Shtetet e Bashkuara nuk kanë marrëdhënie diplomatike që nga viti 1979.
XS
SM
MD
LG